Złote sztabki – każdy z nas może je mieć!

Złote sztabki

Tytuł tego artykułu nie jest przesadą, ponieważ złoto inwestycyjne jest surowcem, który możemy kupować już od 1 grama. Oznacza to, że najtańsza inwestycja w złoto kosztuje nas zaledwie 258zł. Jest to więc cena w zasięgu każdego, kto chce spokojnie skupować złoto w mniejszych ilościach, aby móc je łatwo upłynnić w odpowiednim momencie.

Dlaczego akurat takie złoto?

Najmniejsze złote sztabki często okazują się bardzo dobrą formą inwestycji. Po pierwsze, jest je łatwiej sprzedać ze względu na to, że po takie złoto sięgnie większa ilość potencjalnych kupców. Mając 1kg złota, bardzo trudno będzie nam je sprzedać osobom, które mogą być zainteresowane takim złotem, lecz mogą najzwyczajniej nie mieć środków na taką inwestycję.

Co więcej, złoto najlepiej sprzedawać nieparzyście, ponieważ wtedy uzyskujemy za nie najlepszą cenę. Mając złoto przykładowo w dwóch gramach, cena będzie nieco niższa od tej, którą moglibyśmy otrzymać za dwa gramy, lecz podzielone po jeden gram. Możemy porównać ceny takich sztabek na rynku i szybko przekonamy się, że ceny gramów nieparzystych są lepsze od gramów parzystych.

Inwestuj powoli, lecz cyklicznie

Każda inwestycja powinna być przemyślana. Również taka, która realizowana jest w złote sztabki które owszem, są jak najbardziej bezpieczne, jednak wymagają również odpowiedniego i zabezpieczonego budżetu na inwestycje. Wybierając małe sztabki złota możemy robić kolekcje, zaczynając już od 1 grama i kończąc przykładowo na jednej uncji, chcąc inwestować w złoto coraz odważniej. Aktualnie jest dobry czas do rozpoczęcia inwestycji w złoto, które chwilowo wyrównało się pod względem kursu i czeka na mocniejsze ruchy, które nadejdą albo w przyszłych miesiącach, albo przyszłych latach.

Sytuacja jest dość pewna szczególnie w tym momencie, gdy widzimy coraz to więcej zagrożeń, które czyhają na nas w przyszłości. Jednym z nich są oczywiście zmiany klimatyczne, które mają powodować bardzo duże spustoszenie na naszej planecie. Gdyby doszło do wizji wielu ekologów którzy już dziś biją na alarm, złoto może stać się jednym z bardziej ważnych aktyw, które stanowczo będzie konkurować z walutami, które mogą okazać się dość zwiewne i mało wartościowe, w wypadku globalnych kryzysów, które nie są przecież tylko w sferze science fiction.

Oczywiście wszystko zweryfikuje przyszłość, jednak już teraz mądre osoby dywersyfikują się i coraz częściej sięgają właśnie po złoto.