Podologiczne dłutko do paznokci – czego szukać w modelu profesjonalnym?

Każdy renomowany podolog wie, jak wielką rolę w jego pracy odgrywa podologiczne dłutko do paznokci. Jednak Ci nieco mniej doświadczeni mogą mieć trudności z doborem tego najbardziej odpowiedniego – z myślą o tym prezentujemy kilka wskazówek niezbędnych przy wyborze takiego narzędzia. Tą najważniejszą jest fakt, iż tylko wysokiej jakości narzędzia mogą zapewnić efektywność użytkowania. Aby poznać kolejne – zachęcamy do dalszej lektury.

Podologiczne dłutko do paznokci – parametry techniczne, jakich warto szukać

Wymiary odpowiedniego dłutka mają wielki wpływ na to jak przyjemne bądź nie będzie jego użytkowanie. Choć mogą się różnić między sobą w tym miejscu uwzględnimy te najbardziej optymalne, po jakie najczęściej sięgają specjaliści. 14 centymetrów długości to bardzo wskazany wymiar, natomiast jeśli chodzi o samą rynienkę najlepiej pracuje się na 2 milimetrowej. Dobrze jest, gdy narzędzie posiada specjalne wgłębienie na kciuk. Jednolita konstrukcja również jest bardzo wskazana.

Profesjonalne, wysokiej jakości dłutka są ręcznie szlifowane i takich najlepiej szukać. Wykonanie ze stali chirurgicznej typu nierdzewnego również przemawia na korzyść samego dłutka.

Dzięki tak dobranym parametrom można uzyskać idealne wsparcie dla kciuka, dzięki czemu nie będzie żadnego problemu z prowadzeniem narzędzia w czasie zabiegi. Na koniec warto nadmienić o tym, że podologiczne dłutko do paznokci zawsze powinno mieć ostro zakończą końcówkę – to niezbędny szczegół dla efektywności całej procedury.