Jak inwestować w biżuterię na studniówkę?

Studniówka to dla młodych ludzi zazwyczaj pierwsza w życiu poważna impreza. Każdy chce się wówczas pokazać z jak najlepszej strony i zadbać o każdy detal swojej stylizacji. Gustowna biżuteria jest w stanie podkreślić charakter sukienki wieczorowej, czy eleganckiego garnituru. Biżuteria na studniówkę ewoluuje i zmienia się wraz z każdym kolejnym rokiem. Co obecnie się nosi, podczas tego wyjątkowego wieczoru?

Szerokie pole manewru

W zasadzie obowiązuje tutaj całkowita dowolność, choć ogólne obowiązujące trendy dotyczące biżuterii preferują raczej dyskretne i wysmakowane wzory o nienarzucającym się, wyważonym designie. Kolczyki, czy naszyjnik nie muszą mienić się feerią barw, by zachwycać i przykuwać wzrok. Dla młodych chłopców poleca się zazwyczaj stylowe srebrne lub złote spinki do mankietów, proste sygnety, czy delikatne złote łańcuszki, bez zbędnych ozdób. Zdecydowanie przesadzone są grube złote łańcuchy na szyi rodem z amerykańskich teledysków. Z kolei młode dziewczyny najlepiej prezentują się w delikatnych srebrnych lub wykonanych z białego złota dodatkach, wyposażonych w kryształki Svarowskiego, cyrkonie lub niewielkie kamienie szlachetne.

Odpowiednie zbalansowanie proporcji

Ważne, by stylizacja studniówkowa nie była przesadzona i przerysowana. Dlatego też warto skupić się na jednym wyrazistym elemencie dekoracyjnym, zamiast wieszać na sobie mnóstwo ozdób, niczym na świątecznej choince. Jeśli zatem wybieramy zdobny naszyjnik, możemy z powodzeniem zrezygnować z bransoletki. Biżuteria na studniówkę jest symbolem wkroczenia w dorosłość, więc jej wybór powinien zostać gruntownie przemyślany.