CiekawostkiPrzedsiębiorstwa

Audyt BHP

Zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa to jeden z najważniejszych aspektów w każdej firmie. Audyt bhp zajmuje się przede wszystkim kontrolą i analizą poziomu bezpieczeństwa i ochrony jaki jest zapewniany pracowniom na każdym ze stanowisk roboczych.

 

Dochodzi wtedy do sprawdzenia zgodności faktycznego stanu z obowiązującymi przepisami jak i zasadami pozwalającymi pracownikom na pracę w jak najlepszych i zarazem najbezpieczniejszych warunkach. Ocenie podlegają również wszelkie maszyny i inne środki pracy w tym ich stan i sposób posługiwania się nimi przez pracowników.

Bardzo ważne jest, aby zarówno kierownictwo jak i pozostali pracownicy firmy znali zasady bezpieczeństwa i pracowali zgodnie z nimi.

Audyt jest pomocny!

Audyt bhp oprócz tego, że dokonuje kontroli i oceny warunków pracy to dodatkowo pomaga w ich podniesieniu. Pomaga w doborze odpowiednich środków ochronnych czy też zapewnia ochronę przeciwpożarową w tym dobór dróg ewakuacyjnych. Przeprowadza również szkolenia nie tylko z zakresu pierwszej pomocy w nagłych wypadkach ale również odnośnie niebezpieczeństw i zagrożeń występujących na danych stanowiskach. Przekazuje również wiedzę jak zminimalizować bądź zniwelować skutki ich wystąpienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *